Zmiany klimatyczne są jednym z największych zagrożeń XXI wieku. W ostatnich latach możemy zauważyć ogromną zmianę podejścia do tego zjawiska między innymi za sprawą młodego pokolenia, które bezpardonowo zwraca uwagę na ten problem. Szczególnym symbolem walki o klimat stało się miasto Kraków, które przeobraziło się ze smogowej stolicy Polski w miasto prowadzące walkę o zielone środowisko! 27 października 2021 r. Młodzieżowa Rada Krakowa zorganizowała konferencje „Młodzi z Klimatem” przy współpracy z Klimatycznym Dialogiem Młodzieżowym oraz Kancelarią Dominika Jaśkowca Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Klimatycznego Dialogu Młodzieżowego – Alina Prochasek Polska Rada Organizacji Młodzieżowych PROM oraz Wojciech Stangierski Młodzieżowy Strajk Klimatyczny – Poznań. W roli eksperta świetnie sprawdził się Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej miasta Krakowa Pan Andrzej Łazęcki. Krakowska młodzież miała okazje wypracować postulaty dotyczące edukacji klimatycznej oraz metody walki miasta ze zmianami klimatycznymi! Dziękujemy wszystkim przedstawicielom szkół średnich za tak aktywny udział!

Naszą szkołę aktywnie reprezentowali Bartłomiej Wesołowski 3D jako wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Krakowa i Masza Sekerdej 2b jako przedstawiciel uczniów XLII LO.