W sobotę (3.09.) uczniowie z klasy 3d wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. W tym roku do tej inicjatywy zostały wybrane „Ballady I Romanse” Adama Mickiewicza, a to ze względu na 200 rocznicę ich publikacji i przypadający aktualnie Rok Romantyzmu Polskiego. Autor to postać dla nas szczególna, bo to nasz patron.

Już o 10.00 na Plantach rozbrzmiały pierwsze wersy „Świtezianki”.  Młodzież, nie tylko wspaniale czytała, ale też przygotowała fantastyczne aranżacje wybranych utworów. Zaciekawieni przechodnie zatrzymywali się, by podziwiać kunszt i zapał naszych uczniów. Można było też przybić, na przyniesionym egzemplarzu, pamiątkową okolicznościową pieczęć.

Warto przypomnieć, że akcja ta jest objęta honorowym patronatem przez Kancelarię Prezydenta RP.

Organizatorkami wydarzenia były: p. prof. Jolanta Piróg i p. prof. Karolina Stasińska.