I w końcu są.

Długo, bo dopiero po trzech latach nasza szkoła dostała się do tego projektu. Ale udało się i 21 listopada zjechała do nas dostawa z hurtowni Ateneum. Było 10 ogromnych pudeł, a w nich 1000 pozycji książkowych. Ile sprawiła nam radości to nie wie nikt. Już teraz, natychmiast chcieliśmy pożyczać i czytać te cieplutkie nowości.. Wśród nich znalazły się kryminały, biografie, thillery, fantasyka, literatura podróżnicza i obyczajowa. Poza nowościami były też lektury.

Ta dostawa była efektem całorocznych przygotowań. W bibliotece zawisła „Lista życzeń książkowych” na której mogliśmy wpisywać upragnione książki. Przygotowana została spora dokumentacja mająca obrazować nasze czytelnictwo. Przy udziale nauczycieli polonistów, sporządzono też zapotrzebowanie na lektury omawiane w liceum. Liczne ankiety i sprawozdania wzięła na siebie nasza Pani bibliotekarka, która jest dobra w te klocki. I tak po niemal rocznych ambitnych przygotowaniach w końcu mamy to. Liczne prace związane z opracowaniem woluminów trwały w nieskończoność…

Teraz Pani, z naszą pomocą, promuje nasz księgozbiór na szkolnej tablicy i na FB, a my czytamy, polecamy i cieszymy się ogromnie, że nasze książeczki już są.

Dziękujemy 😉

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest uchwalonym przez Radę Ministrów wieloletnim programem (na lata 2016-2020), który ma na celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce. Ponadto ma wzmocnić rolę bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Realizacja odbywać się będzie finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.