Nasi Uczniowie z wizytą w stolicy

W dniach 13-16 września uczniowie klasy 3a i 3c odbyli wycieczkę do Warszawy. W pierwszym dniu mieli okazję zobaczyć perłę architektury barokowej w Polsce – Pałac w Wilanowie. Następnie na przekór pogodzie bardzo dzielnie rywalizowali w grze terenowej w Łazienkach Królewskich. Na zakończenie dnia zasiadając na trybunach Stadionu Narodowego mieli możliwość poczuć się jak prawdziwi kibice. W kolejnym dniu zwiedzali: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Po wspaniałej lekcji historii pojechali do Pałacu Kultury i Nauki aby podziwiać z Tarasu Widokowego na XXX piętrze panoramę Warszawy. W ostatnim dniu uczniowie wyruszyli śladami bohaterów książki „Kamienie na szaniec” odwiedzając takie miejsca jak: Liceum Ogólnokształcące im. S. Batorego, Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy alei Szucha,  Grób Nieznanego Żołnierza, Pawiak, Arsenał Wojskowy Cmentarz na Powązkach oraz Pałac Prezydencki. Ostatnim przystankiem wspaniałej wycieczki była zabawa poprzez naukę w Centrum Nauki Kopernik. Dziękujemy organizatorom i opiekunom wyjazdu:

Paniom Jolancie Janiszewskiej, Dorocie Matodze, Małgorzacie Juszczyk i Agnieszce Klusce

Jolanta Janiszewska