W dniu 9 marca na Wydziale Fizyki Państwowej Akademii Nauk w Warszawie miał miejsce Ogólnopolski Półfinał Turnieju Młodych Fizyków, jeden z największych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych mistrzostw w fizyce dla uczniów szkół średnich.

W tych rozgrywanych nieprzerwanie od 1988 roku w formie drużynowego turnieju w zawodach uczestniczą co roku tysiące licealistów z całego świata. Drużyny uczniowskie prezentują rozwiązania problemów fizycznych, które corocznie są ustalane przez Międzynarodowy Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Turnieju Młodych Fizyków.

Z półfinałowymi zadaniami zmierzyła się drużyna Gravity98 w składzie: Szymon Złomańczuk, Matylda Sekuła, Karolina Matejko, Igor Siuda, Franciszek Bigaj i Jan Gruchała zajmując 3 miejsce.

Przed rozgrywkami młodzież miała okazję zrelaksować się w Centrum Nauki Kopernik, gdzie odkrywała tajemnice świata fizyki.

prof. Karolina Maniak-Górecka, opiekun naukowy naszych uczniów