Drogi Panie Andrzeju

W imieniu nauczycieli, pracowników, uczniów, rodziców XLII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie (dawniej GIM2), chciałbym Cię dzisiaj pożegnać i podziękować, że z nami byłeś, że byłeś dobrym człowiekiem, kolegą. Prawdziwym nauczycielem, który uczył z pasją fizyki i z wielkimi sukcesami sprawiał, że przedmiot ten jest łatwy i ciekawy.

Pragniemy dzisiaj w dniu Twojego pogrzebu złożyć zobowiązanie do modlitwy za Ciebie i pamięci o Tobie w życiu naszej szkoły.

Wszyscy prosimy wybacz nam, co trzeba. Czuwaj nad nami i pomagaj na co dzień w naszej pracy, w szkole.

Rodzinie – szczególnie Twojej Mamie, Siostrze z rodziną w imieniu całej społeczności szkolnej 42 LO składam wyrazy współczucia i kondolencje.

Andrzeju! Spoczywaj w pokoju w wiekuistej światłości na wieki wieków Amen.

Paweł Cząstka, dyrektor XLII Liceum Ogólnokształcacego im. A. Mickiewicza w Krakowie

Śmierć to wagary Panie Profesorze

Moje nie rozwiązane zadanie

niczego już nie rozwiąże.
Jeszcze tylko ułamki czasu
siedzą w samolocie mojego mózgu.
Przez stadion moich płuc
przebiega ostatnia sztafeta tętna.
Ostatni zawodnik
przeskakuje przez ostatni płotek.

Ginie mi z oczu światło Panie Profesorze.
Palce wymykają się z moich rąk.
Jestem przygotowany do odpowiedzi.
Mogę zdawać egzamin poprawkowy.
Tylko Pana tu nie ma
Panie Profesorze.