28 października rozpoczęliśmy cykl warsztatów „Narkotyki i inne substancje psychoaktywne – zagrożenia” skierowanych do wszystkich uczniów klas pierwszych.

Dzisiaj z  młodzieżą klasy 1E1 spotkali się  asp. Maciej Szmidt i sierż. sztab. Daniel Łabędź z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Jesteśmy przekonani, że wspólne rozmowy będą u naszych uczniów podnosiły poziom realnej wiedzy dotyczącej zagrożeń prawnych i innych konsekwencji wynikających z używania narkotyków i dopalaczy.

W drugim semestrze w ramach Szkoły dla Rodziców zapraszamy także rodziców na wykład o zagrożeniach jakie niosą ze sobą substancje psychoaktywne, który poprowadzi asp. Maciej Szmidt.

Koordynatorem powyższego programu profilaktycznego w XLII LO jest prof. Beata Matkowska-Święs, psycholog szkolny.