Zgodnie z tradycją XLII LO, kolejny już raz przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę. Tym razem trafiła ona do p. Jolanty. Przedstawiamy relację z przygotowania i wręczenia podarunków:

Drogi Darczyńco, Droga Darczyni!
Weekend Cudów, czyli weekend przekazania prezentów Rodzinie za nami.
Dzięki Tobie mogliśmy kolejny raz odwiedzić i wesprzeć tysiące najbardziej potrzebujących.
Pomagając Rodzinom, niosąc razem mądrą pomoc, zmieniamy nie tylko ich życie, ale też często również nasz świat.
Pozwalamy sobie na zatrzymanie, popatrzenie na innych z nadzieją i większą empatią. Bo przecież zmieniając wiele małych światów, zmieniamy nasz wspólny świat!
Dziękujemy, że jesteś i że pomagasz zmieniać świat na dobre.

Mamy dla Ciebie coś wyjątkowego. Poniżej przeczytasz jakie były wrażenia Rodziny (Pani Jolanta) oraz słowa Wolontariusza, Wolontariuszki z Weekendu Cudów.

Pani Jolanta zareagowała emocjonalnie. Wzruszyło ją, ile pomocy otrzymała. Jest niezwykle wdzięczna Darczyńcom, za ich serce i pomoc. Przy rozpakowywaniu paczek była zaskoczona, że otrzymała, aż tyle rzeczy. Najbardziej zadowolona pani Jolanta była z wełny, bo do tej pory nie mogła sobie pozwolić na zakup upragnionych drutów i powrót do swojej pasji. Ucieszyła się także z rozwiązania zaproponowanego przez Darczyńcę odnośnie zakupu butów, czyli vouchera. Powiedziała mi, że zaraz po świętach wybierze się do sklepu, w poszukiwaniu upragnionej pary adidasów.
To sms, jaki otrzymałam wieczorem: „Był SUPER czajnik i wszystko .I w ogóle bardzo się ze wszystkiego ucieszyłam. Wełna i druty też. Pozdrawiam.
P.S. Pani Jolancie bardzo spodobało się kolorowe zapakowanie paczek!

Słowo od Rodziny:
Pani Jolanta prosiła o przekazanie podziękowań. Docenia zaangażowanie i dobre serca Darczyńców. Nie ukrywała swojego wzruszenia. Myślę, że w jakiś sposób przywróciliśmy jej wiarę w dobroć ludzką. Prosiła mnie także, abym przekazała świąteczne życzenia. Zdrowia, wszelkiej pomyślności i spokoju.

Słowo od Wolontariusza:
Zarówno ja, jak i Pani Jolanta chciałybyśmy Państwu serdecznie podziękować za wkład i serca włożone w przygotowanie paczki. Przepiękne zapakowanie i dbałość o każdy szczegół to o wiele więcej, niż moglibyśmy się spodziewać. Macie ogromne, wspaniałe serca, co niezmiennie mnie wzrusza. Zarówno ja, jak i Pani Jolanta życzymy Państwu wszystkiego, co najlepsze, dużo zdrowia, rodzinnego ciepła i spokoju w najbliższe święta!
P.S. Ja również dziękuję, że mogłam Państwa poznać. Jestem wzruszona waszą skromnością i zaangażowaniem w dbałość o każdy szczegół, nawet to jak pięknie zapakowaliście paczki!

Jako opiekun Szkolnej Rady Wolontariatu, serdecznie dziękuję zaangażowanym w organizacji „Paczki”, tj. Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom XLII LO. Podziękowania należą się także dzielnej ekipie młodzieży pakujących Paczkę w piątkowe popołudnie:)

Życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT

prof. Dorota Pławecka i sekcja charytatywna