Uczniowie klasy 2c mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach pt. „Rysowanie na ekranie” w Artetece.

Pani Marcelina wprowadziła uczniów w cyfrowy świat opowiadając o drukarce 3D oraz o procesie i możliwościach drukowania na tym urządzeniu. Kolejnym krokiem była krótka prelekcja dotycząca programów graficznych na tabletach, a później młodzi ludzie otrzymali ołówki i kartki w celu zrobienia szkiców bohaterów. Najlepsze jednak zostało na koniec, bo oto zaczęła się praca w programie Fire Alpaca. Zadanie jednak było trudne, bo trzeba było „przenieść” swój szkic do aplikacji. Młodzież nie poddawała się i próbowała różnych sposobów, by efekt był zadowalający.

Wspaniale spędzony czas, który w praktyce pokazał, jak trudna jest praca grafika.

prof. Karolina Stasińska