Z ogromną radością informujemy, że nasz Samorząd Uczniowski wygrał III edycję konkursu dotacyjnego. Jest on inicjowany przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego, zaś projekt SUWAK jest programem wsparcia Samorządów Uczniowskich w Wydziale Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa.

Napisany przez uczniów projekt zakłada przeprowadzenie dwóch wywiadów i szkolenia w ramach obsługi sprzętu nagłośniającego. Na potrzeby realizacji tego zadania został zakupiony, przez Fundację, specjalistyczny sprzęt radiowy (mikser i mikrofon), który docelowo będzie służył dziennikarzom w naszym odremontowanym radiowęźle.

Wspomniane wywiady z profesorami XLII LO będą dostępne na stronie internetowej Samorządu Uczniowskiego w zakładce blog.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego XLII LO

prof. Karolina Stasińska i prof. Mateusz Gałązka