„Poloneza czas zacząć”. Nasi tegoroczni maturzyści 18 lutego bawili się na balu studniówkowym. Pięknie i elegancko ubrani, w szampańskich nastrojach. Tańczyli, rozmawiali i cieszyli się sobą do białego rana.

Zaczęliśmy o 20.00 od przywitania zebranych profesorów uczniów, gości i rodziców. Dyrektor dr Paweł Cząstka życzył maturzystom m.in. efektywnego i pełnego studniówkowej energii czasu na przygotowania do matury, aby zdać ją jak najlepiej!

Następnie dyrekcja i wychowawcy klasy 3A, 3B, 3C, 3D i 3C otrzymali od swoich uczniów piękne kwiaty, jako wyraz wdzięczności za ostatnie 3 lata nauki.

Uczniowie wraz z profesorami zatańczyli Poloneza. Przed północą na salę wjechał tort w symbolicznej postaci 100 dni.

Historia XLII LO tworzy się na naszych oczach, wszak w 5 roku jego istnienia odbył się dopiero 2 bal studniówkowy.

Trzymajmy mocno kciuki za naszych maturzystów. Żeby miniony i niezapomniany czas zabawy dodał im siły i wiary w to, że mimo wielu przeciwności losu dadzą rady bardzo dobrze przygotować się do egzaminu dojrzałości. Zdadzą go i zrealizują swoje plany i marzenia.

Bal studniówkowy odbył się w Folwarku Zalesie, co też nadało zacnej i szczególnej oprawy, niczym z czasów naszego Patrona Adama Mickiewicza.

Wielkie słowa uznania i ogromne podziękowania dla naszych rodziców klas III, za zorganizowanie tak wyjątkowego dla nas wszystkich: dyrekcji, profesorów, uczniów i rodziców Balu Studniówkowego 2022.

dr Paweł Cząstka, dyrektor XLII LO