„Pani Twardowska” była motywem przewodnim studniówki XLII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Krakowie, która odbyła się 21 stycznia 2023 r.  Na miejsce swojego przedmaturalnego balu rodzice najstarszych klas XLII LO wybrali Hotel Premier przy ul. Opolskiej.

Na studniówce bawiło się ponad 250 osób – dyrekcja i profesorowie oraz maturzyści z pięciu klas czwartych wraz z osobami towarzyszącymi. Nad organizacją i przebiegiem imprezy do białego rana dzielnie czuwali rodzice tegorocznych maturzystów.

Zanim będziemy mieć profesjonalne zdjęcia i nagrania Balu zapraszamy do zapoznania się z artykułem i galerią zdjęć zamieszczonym w Dzienniku Polskim i portalu naszemiasto.pl: https://krakow.naszemiasto.pl/studniowka-2023-uczniowie-xlii-lo-w-krakowie-bawili-sie-z/ar/c5-9179029

Przedstawiamy życzenia dyrektora XLII LO dra Pawła Cząstki, które skierował do profesorów i rodziców oraz uczniów i gości klas IV rozpoczynając Bal studniówkowy:

Szanowni Profesorowie i Rodzice, Drodzy Uczniowie,

jestem ogromnie wzruszony i dumny, że w roku Jubileuszu 130-lecia naszej szkoły mam zaszczyt rozpoczynać dzisiejszy Bal studniówkowy 2023 r.

Serdecznie dziękuję Waszym i zarazem też jeszcze naszym rodzicom, jak popatrzymy przez pryzmat XLII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, że zorganizowali ten wspaniały Bal studniówkowy.

Dziękuję naszym Profesorom, że są dzisiaj z nami. Że tak licznie przybyli na studniówkę Państwa obecność jasno pokazuje, jak bardzo cenicie naszych czwartoklasistów. Chcecie im towarzyszyć w nauce, wychowaniu ale też w chwili radości i zabawy jakim jest studniówka.

Drodzy maturzyści – uczniowie klasy 4a, 4b, 4c, 4d, 4e przed Wami 100 dni do matury. Życzę Wam na tej ostatniej prostej owocnej nauki oraz efektywnych i dobrze zaplanowanych przygotowań do egzaminu dojrzałości. Zdajcie go na bardzo wysokim poziomie. Spełniajcie swoje marzenia w dorosłym życiu. Bądźcie dobrymi ludźmi, zmieniajcie świat na lepszy.

Niech optymizm, zabawa i radość ze studniówki pomaga Wam podczas matury i towarzyszy na kolejnych etapach Waszego życia! Wszystkiego najlepszego!

Wykorzystano zdjęcia zamieszczone w Dzienniku Polskim.