29.09.2022 r. od sztafetowych biegów przełajowych, rozpoczęliśmy rywalizację sportową szkół średnich w Krakowskiej i Małopolskiej i Olimpiadzie Młodzieży-Licealiada

Dziewczęta w składzie: Gosztyła Laura i Patury Helena -1c,Paszek Wiktoria i Ruszkiewicz Roxana oraz Szymczycha Maja -2a, Kasza Maja -2b, Kaczmarczyk Zuzanna i Tworzydło Weronika -3a, Jacek Julia -3d po zaciętej walce, wywalczyły IV  miejsce. To o 3 miejsca lepiej niż rok temu. Brawo dziewczęta!

Chłopcy w składzie: Kędzior Kacper i Golonka Bartosz -1c, Maniak Franciszek i Sylwestrowicz Maciej oraz Odroń Marcel -2a, Janeczek Karol -2c, Gędlek Maksymilian i Kiełbasa Marek -3c, zajęli VI m-ce. Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

04.10.2022 r. dziewczęta startowały w K.O.M.-I rzut drużynowej ligi lekkoatletycznej i zajęły III m-ce, a szkołę reprezentowały: Baster Maja -1a, Gosztyła Laura -1c, Wronkowska Natalia -1d, Paszek Wiktoria -2a,Szymczycha  Maja -2a, Ruszkiewicz Roxsana -2a, Kasza Maja -2b, Filipek Aleksandra -2d,Smolik Aleksandra -2d, Kaczmarczyk Zuzanna -3a, Tworzydło Weronika -3a, Boryło Aleksandra -3c, Deka Maria -3b, Sekerdej Masza -3b, Jacek Julia -3d, Lechowska Zofia -3d, Tworzydło Dominika -4a1, Fryt Karolina -4d1.

Indywidualnie: Master Maja -1a, zajęła 3 m-ce w biegu na 100m i zakwalifikowała się do zawodów wojewódzkich w Indywidualnej lidze LA. Jednak ze względu na brak funduszy, odwołano  je. Dziewczyny byłyście wspaniałe! Dziękujemy  za ambitną walkę i wielkie serce.

05.10.2022 r.  to dzień w którym chłopcy odnieśli wielki sukces. Zajęli I miejsce w I rzucie Drużynowej ligi lekkoatletycznej w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży i awansowali do zawodów wojewódzkich. Skład drużyny: 1c: Kędzior Kacper, Wolicki Filip, Golonka Bartosz, 2a: Maniak Franciszek, Sylwestrowicz Maciej, 3a: Hojda Dawid, 3c: Gędłek Maksymilian, Kiełbasa Marek, Zając Jakub, 3d:Tyrka Dominik, 4a1: Cieślar Mateusz, Franaszek Jan, Pastuszka Jędrzej, Porada Piotr, 4c1:Więcek Bartosz, 4e1:Rosół Mikołaj.

W klasyfikacji indywidualnej: KACPER KĘDZIOR ZDOBYŁ ZŁOTY MEDAL W BIEGU NA 400M, a JAN FRANASZEK BRĄZOWY MEDAL W SKOKU W DAL. Niestety, ze względu na brak funduszy odwołano zawody wojewódzkie w indywidualnej lidze LA. To duża strata!. Chłopcy, spisaliście się znakomicie. Duma nas rozpiera. Gratulacje!

17.10.2022r.  reprezentacja chłopców w składzie: 1c: Golonka Bartosz, Kapcia Mikołaj, Kędzior Kacper, Wolicki Filip, 2a: Maniak Franciszek, Odroń Marcel, Sylwestrowicz Maciej, 3a: Hojda Dawid, 3c: Gędłek Maksymilian, Kiełbasa Marek, Zając Jakub, 3d: Tyrka Dominik, 4a1: Franaszek Jan, Nitera Dominik, Pastuszka Jędrzej, Zaniewski Jakub, 4c1: Więcek Bartosz, 4e1: Rosół Mikoła, brała udział w FINALE WOJEWÓDZKIM LICEALIADA MŁODZIEŻY W SZKOLNEJ LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ w Wieliczce i zajęli wysokie VII m-ce. Chłopcy świetnie się spisali, godnie reprezentowali szkołę i powiat.

Padły rekordy szkoły, a indywidualnie między innymi: Kacper Kędzior był 1 w biegu na 400m, Franciszek Maniak 4 w biegu na 1500m, Jędrzej Pastuszka 6 w pchnięciu kulą (6kg), Dominik Tyrka 6 w pchnięciu kulą (5kg). Świetnie na 800m pobiegł Maciej Sylwestrowicz, dobrze wypadli skoczkowie w dal i bardzo dobrze pobiegł na 200m Filip Wolicki, nie zawiedli 100-metrowcy. Sumując: drużyna spisała się na medal.

Wewnątrzszkolny finał szachowy: w piątek 21 października, odbyły się rozgrywki szachowe wśród naszych uczniów. Wśród zwycięzców znaleźli się Kacper Kędzior z 1C i Stanisław Kolet-Iciek z 2B. Obydwaj będą reprezentować nasze liceum na rozgrywkach międzyszkolnych w szachach. Gratulujemy i trzymamy kciuki za jak najwyższą lokatę indywidualną i zespołową.

26.10.2022r. braliśmy udział w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży: Szachy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Dziewczęta: Nowak Natalia i Suder Izabela. Chłopcy: Stanisław Kolet-Iciek i Kacper Kędzior.

27.10.2022r. Finały Mistrzostw XLII LO w tenisie stołowym zakończyły się następującymi wynikami:

Dziewczęta: I miejsce Drwięga Natalia IIc, II miejsce Kaleta Oliwia Ia, III miejsce Sekerdej Masza IIIb

Chłopcy: I miejsce Kadłubowski Jan Ib, II miejsce Chmura Maciej Ia, III miejsce Kuraś Jakub Ib

Gratulujemy !!!

27.10.2022r. z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości wzięliśmy udział w Biegu sztafetowym o szablę kpt. Antoniego Stawarza.

Szkołę reprezentowali: Gosztyła Laura i Kędzior Kacper z 1c, Kasza Maja z 2b, Kaczmarczyk Zuzanna z 3a, Cieślar Mateusz i Franaszek Jan z 4a1. Sztafeta zajęła ,wysokie VI miejsce. Gratulujemy!!!

03.11.2022 r. nasza mieszana reprezentacja brała udział w nowej formie rozgrywek siatkarskich.

W Turnieju Mixtów brali udział: Natalia Biegun -4a1, Natalia Nowak, Karolina Fryt -4d1, Kacper Sadowski, Maciej Pietrusza, Szymon Markowski i Piotr Sendor. Nasza dzielna i grająca do samego końca, w okrojonym składzie przez 6 kolejnych meczy wywalczyła III miejsce w grupie 7 zespołów. Niestety nie udało się nam awansować do finałów. Niemniej jednak zespół zasługuje na wielkie oklaski i uznanie 🙂 Byliście najlepsi!

Sukces Mikołaja Oczkowicza w zawodach pływackich:  w zakończonych zawodach pływackich w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży (Licealiada) w pływaniu stylem grzbietowym I miejsce zajął MIKOŁAJ OCZKOWICZ Z CZASEM 28,7 sek. Tym samym będzie reprezentował Kraków w zawodach wojewódzkich. Gratulacje !!!
Startująca również nasza sztafeta 6×50 m. chłopców: Jan Franaszek, Mikołaj Oczkowicz, Michał Pyrz, Książek Krzysztof, Mikołaj Rosół i Tadeusz Kargol (styl dowolny), zajęła IX miejsce na 14 reprezentacji (czas 3,14,77).
Maja Kasza (klasyk), Czamara Nina, Julia Jacek i Wiktoria Kolawa (wszystkie Kraul) zajęły dalsze miejsca-podobnie jak Filip Wójtowicz i Radosław Tekieli.