12 maja 2018 r. nasi zacni Uczniowie wzięli udział w obchodach Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W ramach tego wydarzenia mieli możliwość uczestnictwa w wykładach i warsztatach, prowadzonych w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej. Wysłuchaliśmy między innymi wykładu o ekstremalnych zjawiskach pogodowych w Polsce. Prelekcja wzbudziła żywe zainteresowanie uczniów, którzy wzięli aktywny udział w dyskusji dotyczącej takich zjawisk meteorologicznych jak burze oraz trąby powietrzne.

Kierując się zasadą, że oprócz teorii, niezwykle ważna jest również praktyka, wzięliśmy udział w warsztatach dendrochronologicznych, na których uczniowie mogli pod mikroskopem obserwować wewnętrzną strukturę wielu gatunków drzew, a tym samym odczytać z nich historię procesów zewnętrznych, zachodzących na obszarze, który niegdyś porastały.

Na koniec obejrzeliśmy wystawę fotograficzną „Dziwny jest ten świat”. Zdjęcia zrobione przez pracowników oraz studentów uczelni przeniosły nas na chwilę w najbardziej egzotyczne zakątki globu takie jak np. Indie, Grenlandia oraz Nowa Zelandia.

Małgorzata Juszczyk