W weekend 21-22.10 grupa dzielnych uczniów naszej szkoły, pomimo deszczowych prognoz pogodowych wyruszyła w Beskid Śląski na Jesienny Rajd reaktywującego się Szkolnego Koła Turystycznego.

Podczas dwóch dni młodzi turyści przemierzali szlaki od Szczyrku do Bielska-Białej. Wędrówce towarzyszyły piękne, jesienne kolory lasu i nieco mistyczna mgła, która jednak ograniczała górskie widoki. Na nocleg wybraliśmy schronisko PTTK na Błatniej, a uczestnicy, niektórzy po raz pierwszy, zdobywali punkty do Górskiej Odznaki Turystycznej. W ciągu dwóch dni skompletowali po kilka pamiątkowych stempli, dzięki którym otrzymają swoje odznaki. Najwyższym szczytem, na rajdzie był Klimczok 1117m n.p.m. Najważniejsza była jednak atmosfera, roześmiani i rozgadani uczniowie, długo nie chcieli zasnąć, a rano wcześnie wstać! Mimo padającego w niedzielę deszczu, zadowoleni wrócili do Krakowa myśląc już o kolejnym rajdzie.

Chętnych na kolejne wędrówki zapraszamy do zostania członkiem Szkolnego Koła Turystycznego. Rajd poprowadził Pan Marcin Sondej, który jest Przewodnikiem Beskidzkim, a towarzyszyła mu Pani Agnieszka Kluska.

Marcin Sondej