Świętowanie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęliśmy 8 listopada, kiedy to cała społeczność szkolna o godzinie 11.11 wspólnie z młodzieżą w całej Polsce, zaśpiewała uroczyście Hymn Polski.

12 listopada odbyły się główne uroczystości. Po oficjalnym rozpoczęciu przez dyrektora Pawła Cząstki, wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu Hymnu, wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych przygotowanych przez szkolne chóry: „Adaś” z XLII LO i „Łącznik” z Technikum Łączności pod batutą p. Jagi Wrońskiej. Następnie głos zabrał pan dr Paweł Naleźniak, który z wielkim zainteresowaniem młodzieży opowiedział o wydarzeniach sprzed stu lat. Na końcu wszyscy śpiewaliśmy (karaoke) pieśni patriotyczne przy akompaniamencie p. Tadeusz Gmyrka.

Było pięknie.

Zobacz dyplom-podziękowanie dla XLII LO za udział szkoła do Hymnu [KLIKNIJ]