Prezentujemy wyniki Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.

Oto one:

PROJEKTY PRZYJĘTE:

Projekt nr 1 „Maniaki fizyczne”

Projekt polega na zakupie kamery cyfrowej i statywu. Sprzęt ten zostanie wykorzystany do nagrania 160 filmików, które pozwolą uczniom na przyswojenie poszczególnych zagadnień fizycznych poprzez czynne badanie zjawisk i procesów.

Koszt: 2480,00 zł

Projekt nr 2 „Bujaj się”

Projekt polega na stworzeniu strefy relaksu na podwórku szkolnym. Do tego celu wykorzystane zostaną zakupione z funduszy projektu hamaki oraz leżaki. Będzie on służył społeczności szkolnej na przerwach.

Koszt: 2024,00 zł

Projekt nr 5 „Elektryczne dzwonki”

Projekt polega na wymianie starych szkolnych dzwonków na nowe, elektroniczne, przez które wydobywać się będzie melodia sygnałowa.

Koszt: 2458,77 zł

Projekt nr 6 „Ogródek kieszonkowy”

W ramach tego projektu jest uatrakcyjnienie podwórka naszej szkoły, by stanowiło ono strefę odpoczynku i relaksu między zajęciami. Planowany jest zakup ław wypoczynkowych i kwiatów.

Koszt: 2485,75 zł

Projekt nr 7 „KOChamy chemię”

Celem projektu jest doposażenie pracowni chemicznej w rozmaite odczynniki i przyrządy badawcze. Tego typu zakup pozwoli na lepsze zrozumienie zagadnień chemicznych.

Koszt: 2214,90 zł

Projekt nr 8 „Szkoła w 3 wymiarze”

Projekt polega na zakupie drukarki 3D i filamentów na użytek ogólnoszkolny. Zakup ten pozwoli na lepsze zrozumienie postrzegania przestrzennego.

Koszt: 2403,00 zł

Projekt nr 9 „Muzyko, ty nad poziomy wylatuj”

Projekt polega na zakupie sprzętu elektronicznego do obsługi i ulepszenia dźwięku. Zakupienie wzmacniacza pozwoli na lepszą jakość słyszanej muzyki.

Koszt: 1524,00 zł

Projekt nr 10 „Wygodna szkoła”

Celem projektu jest zakup poduszek i puf do biblioteki szkolnej, co pozwoli na wygodniejszy odpoczynek w trakcie okienek i na przerwach. Uatrakcyjni też to miejsce.

Koszt: 947,30 zł

Projekt nr 11 „Akcja wentylacja”

Projekt zakłada zakup do 5 sal (najbardziej nasłonecznionych) wentylatorów, które schłodzą powietrze w okresie wiosenno-letnim.

Koszt: 803,00 zł

Projekt nr 12 „Przytulny kącik”

Projekt obejmie zakup sofy i stolika. Pozwoli to na stworzenie miejsca na korytarzu, gdzie młodzież będzie mogła odpocząć podczas przerw i okienek.

Koszt: 1237,00 zł

Projekt nr 13 „Matematyka drzwiami i kluczem do nauki”

W ramach tego projektu planowany jest zakup przyrządów ułatwiających prowadzenie zajęć z różnych działów matematyki.

Koszt: 2485,22 zł

Projekt nr 14 „Silni dla szkoły”

Celem projektu jest zakup przyrządów do ćwiczeń, które pozwolą poprawić formę fizyczna młodzieży.

Koszt: 2485,50 zł

PROJEKTY ODRZUCONE:

Projekt nr 3 „Przełam bariery braku barier”

Projekt zakłada zakup i montaż dwóch sześciometrowych barier na dwóch ścianach schodów (z pierwszego na drugie piętro).

Uzasadnienie:

Odrzucony ze względu na bezprzedmiotowość. Barierki są, tylko zostały oddane do renowacji. Wkrótce zostaną zwrócone i zamontowane.

Projekt nr 4 „Stołówka level up”

Celem projektu jest umożliwienie uczniom samodzielnego  przygotowania (podgrzania) posiłków i robienia herbaty. Projekt obejmuje zakup kuchenki mikrofalowej i baniaka do podgrzewania wody.

Uzasadnienie:

Odrzucony ze względu na przepisy BHP,  które nie pozwalają na instalowanie i korzystanie bez nadzoru z urządzeń, które mogą zagrażać bezpieczeństwu uczniów.

Dla przypomnienia, Szkolny Budżet Obywatelski, to inicjatywa, która od dwóch lat jest realizowana przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa. Dzięki niej, młodzi ludzie mają możliwość planowania, tworzenia, oceniania i realizowania projektów obywatelskich na rzecz społeczności szkolnej. Każda szkoła biorąca udział w tej aktywności otrzymała bon o wartości 5000 zł. Na wydatkowanie tej kwoty mają wpływ uczniowie.

mgr Karolina Stasińska, koordynatorka Szkolnego Budżetu Obywatelskiego