Nasza szkoła była beneficjentem miejskiego projektu dotyczącego budżetu. Było do rozdysponowania 5000 zł. Po przeprowadzeniu, wg harmonogramu, procedury promocji i weryfikacji, nastąpiło głosowanie na 14 zgłoszonych przez uczniów projektów. Po przeliczeniu głosów, i sprawdzeniu które z najwyżej ocenionych inicjatyw zmieszczą się w kwocie 5000, wyłoniono zwycięzców. I tak:

I MIEJSCE: „Elektroniczne dzwonki” (autorzy: Paulina Siczek, Maja Hyjek, Ludmiła Igielska)

II MIEJSCE: „Akcja wentylacja” (autorzy: Henryk Skrzypulec, Mateusz Sasiak, Jakub Zając)

III MIEJSCE: „Wygodna szkoła” (autorzy: Henryk Skrzypulec, Mateusz Sasiak, Marek Kiełbasa)

Efektem inicjatywy są zakupione wentylatory, pufy i stolik, poduszki oraz elektroniczne dzwonki, które już od 2 września obwieszczają początek i koniec lekcji.

Gratulujemy zespołom projektowym i ich opiekunom za udział w akcji, a społeczności szkolnej za zaangażowanie i doping.

prof. Karolina Stasińska, koordynatorka Szkolnego Budżetu Obywatelskiego