W minionym semestrze  odbył się Szkolny Konkurs Papieski „Papież Pielgrzym” w 100-lecie urodzin i 41-rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w trzech wariantach do wyboru:

1.  Konkurs Recytatorski – „Papież Pielgrzym – Słowem Wędrowanie”

Zadaniem uczestnika było zaprezentowanie utworu poetyckiego lub prozatorskiego autorstwa Karola Wojtyły lub innego autora o Janie Pawle II.

Prezentacje odbyły się 04.12.2019 r. w Bibliotece Szkolnej

2. Konkurs Literacki – „Papież Pielgrzym – Homo Viator”

Zadaniem uczestnika było napisanie własnego utworu w dowolnej formie literackiej (np. wiersz, esej) .

Praca mogła dotyczyć  ogólnie pojętej idei wędrowania/pielgrzymowania w różnych kulturach i religiach lub bezpośrednio odnosić się do życia i pontyfikatu Jana Pawła II.

3. Konkurs Fotograficzny – „Papież Pielgrzym – Miejsc Odkrywanie”

Zadaniem uczestnika było wykonanie autorskiej fotografii, która w sposób dosłowny lub symboliczny związana będzie z życiem i pontyfikatem Papieża Polaka oraz krótkie pisemne uzasadnienie wyboru.

Laureaci konkursu:

Konkurs recytatorski:

I miejsce: Oliwia Wołek  kl.1d1

Konkurs literacki:

I miejsce: Karolina Kamisińska kl.1e1

II miejsce: Miłosz Madej kl.1c

III miejsce: Wiktoria Przyborowska kl.1d1

Wyróżnienia: Marlena Zimowska kl.1d  i Tymoteusz Piernaczyk kl.1e1

Konkurs fotograficzny:

Wyróżnienie: Martyna Kania kl.2a

Serdecznie Gratulujemy uczestnikom i zwycięzcom !!!

Uroczyste zakończenie konkursu z wręczeniem dyplomów i nagród odbyło się w Dniu Patrona Szkoły.

Organizatorzy Konkursu: prof. Monika Lewicka, prof. Karolina Stasińska i ks. Michał Dziedzic