Niepokonani, czyli podwójne zwycięstwo w 53. rajdzie Ojcowska Złota Jesień

Wśród przeszło 200 uczniów startujących w rajdzie wiedzy o OPN, jego przyrodzie, kulturze i historii, reprezentujący nasze liceum uczniowie z klas biologicznych – okazali się mistrzami i zajęli pierwsze miejsce nie tylko w klasyfikacji szkół średnich z Krakowa i okolicy, ale także wystawili w konkursie najmocniejszą drużynę, która wyprzedziła pozostałe 53 zespoły.

Tegoroczny szlak zmagań biologicznych prowadził z Białego Kościoła malowniczą Doliną Prądnika, wznosił się na Górę Okopy, schodził do Jaskini Ciemnej i kończył, jak zwykle obok Centrum Edukacyjno-Muzealnego OPN w Ojcowie. Uczniowie wykazali się biegłą znajomością flory, fauny i krajobrazu najmniejszego polskiego parku narodowego. Rywalizując z rówieśnikami z innych szkół nie zapomnieli o dobrej zabawie i miłej atmosferze wycieczki. Podziwiali otaczającą ich przyrodę, w ślad za wierszem Franciszka Salezego Dmochowskiego:

„Komu obce strony znane, wstydem lico swe zarumień
Jeśliś widział Tybr, Sekwanę, a Prądnika minął strumień.
Po co szukać obcych krajów, Alp odwiedzać grzbiet wysoki.
Wśród Ojcowa skał i gajów równie szczytne masz widoki

W nagrodę za nasze zwycięstwo otrzymaliśmy statuetkę, a wygrana drużyna dodatkowo-maskotki rekinów.  Teraz mamy cały rok na przygotowania, aby w kolejnych zmaganiach utrzymać nasz tytuł 🙂

prof. dr Beata Sobocińska, opiekun naukowy zwycięzców z XLII LO