W dniu 11 marca 2023 r. na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego miał miejsce Ogólnopolski Półfinał Turnieju Młodych Fizyków, jeden z największych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych mistrzostw w fizyce dla uczniów szkół średnich.

W tych rozgrywanych nieprzerwanie od 1988 roku w formie drużynowego turnieju w zawodach uczestniczą co roku tysiące licealistów z całego świata. Drużyny uczniowskie prezentują rozwiązania problemów fizycznych, które corocznie są ustalane przez Międzynarodowy Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Turnieju Młodych Fizyków.

Drużyna ALSET  z XLII LO w składzie Zofia Ogórek, Gabriela Sroczyk, Maja Krawaczyk, Piotr Stec i Piotr Mróz pod opieką prof. Karoliny Maniak-Góreckiej zajęła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy!