Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszym liceum odbył się Tydzień Biblioteki.

Z tej okazji przygotowano dla uczniów szereg inicjatyw promujących czytelnictwo. Pierwsza z nich to mini wywiady z nauczycielami, które podczas długich przerw wybrzmiały na szkolnych korytarzach. Nasi profesorowie opowiadali, co zachęciło ich do czytania i jakie książki lubią czytać. Kolejna akcja to książka za kwiatek. Była to druga odsłona inicjatywy związanej z ukwiecaniem naszej szkoły. Podobnie, jak ostatnio za przyniesienie kwiatka można było zabrać sobie z półki bookrosingowej książkę. Dzięki temu, już teraz widać, jak pięknie wyglądają nasze sale i korytarze. Inną inicjatywą było ponowne uruchomienie Wirtualnego Banku Książek Elektronicznych. W ten sam dzień ukazała się tam nowa recenzja książki, której postać cyfrową można było otrzymać po napisaniu do pani bibliotekarki na Librusie. Warto dodać, że WBKE jest cały czas aktywny. Czwartą inicjatywą w ramach Tygodnia Biblioteki były prezenciki książkowe. Codziennie czekało na uczniów 5 „prezencików”. Zapakowane książki miały przyczepione karteczki z jednozdaniowym opisem. Można było zabrać sobie taki upominek. Ostatnim akcentem w Tygodniu Biblioteki było wyjście na Targi Książki podczas którego uczniowie wzięli udział w wykładach i zakupach.

Tydzień Biblioteki obchodzony jest w XLII LO regularnie i, tym samym, wszedł już na stałe do kalendarza imprez szkolnych. A zatem następny już za rok.

prof. Karolina Stasińska