W dniach 11-15 marca 2024 r. w ramach realizacji programu #SU-w-ak, Samorząd Uczniowski, zrealizował w naszej szkole

projekt La Semana Española ☀️💃🪇❤️💛

W poniedziałek uczniowie próbowali swych sił wokalnych w karaoke, we wtorek natomiast brali udział w quizach o krajach hiszpańskojęzycznych, zdobywając miejsca na podium oraz nagrody 🥇🥈🥉. W trzecim dniu korytarzami naszej 🎓szkoły przechadzała się znaczna ilość mniej lub bardziej tajemniczych postaci. Tancerki 💃flamenco, 👨‍🎨 wybitni malarze, mniej lub bardziej eleganccy mariachi, kilku Zorro, sławni 🎤piosenkarze, bohaterowie hiszpańskojęzycznych seriali i nawet 🤪 Pedro Almodovar że statuetką Oskara …. Dzień czwarty to potrawy: 🥩Jamón serrano, chorizo, 🧀 queso, 🫒 aceitunas, Roscón de Reyes, magdalenas, almendras de chocolate, 🍇 uvas, 🍊 naranjas, mandarinas …. Uczniowie kosztowali hiszpańskich smakołyków:) Tydzień Hiszpański domknęliśmy pomidorową bitwą:) W naszej Tomatinie użyliśmy pomidorów z bibuły 😉 oraz macareną i rumbą 🙂 💃💃💃🍅🍅🍅. Śmiało możemy powiedzieć, że przez cały tydzień świetnie bawiliśmy się poznając walory Hiszpanii:)

prof. Aneta Pociejowska-Szlachta