WYMIANA MYSLI NAUKOWEJ, CZYLI NASI UCZNIOWIE NA III UNIWERSYTECKIM INKUBATORZE PRZYRODNICZYM

W dniu 23 kwietnia aż dziesięcioro reprezentantów naszego liceum, tradycyjnie już miało okazję do wystąpienia na Konferencji Uczniów Szkół Średnich organizowanej przez Instytut Biologii i Nauk o Ziemi UKEN. Tym razem wydarzenie odbyło się w Auli Głównej oraz Audytorium Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, bowiem zgromadziło rekordową liczbę – prawie 400 uczestników, uczniów i nauczycieli szkół średnich z województwa małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. Podczas tegorocznej konferencji, zebranych przywitał m.in. JM Rektor Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej – prof. dr hab. Piotr Borek. Wykład inauguracyjny pt.” Oddziaływanie technologii cyfrowych na rozwój ośrodkowego układu nerwowego” wygłosił prof. dr hab. n. med. Krzysztof Tokarski.

Zainteresowani badaniami przyrodniczymi i medycznymi uczniowie uczestniczyli w sesjach referatowych i posterowych  w siedmiu obszarach tematycznych: biologia człowieka i medycyna, neurokogniwistyka, biologia zwierząt, biologia roślin, biologia mikroorganizmów, ekologia i ochrona środowiska oraz chemia i biochemia. Podczas prelekcji przedstawiali swoje własne eksperymenty oraz prezentowali istotne zagadnienia biologiczne w oparciu o literaturę naukową z właściwą sobie swadą.  Wystąpieniom towarzyszyło ogromne zainteresowanie potwierdzone interesującymi dysputami, które niejednokrotnie przenosiły się w kuluary. Było to wspaniałe doświadczenie, umożliwiające zmierzenie się z nowinkami światowej nauki, promowanie wiedzy i zainteresowań służących indywidualnemu rozwojowi, a także dzielenie się  pasjami oraz nawiązywanie nowych, cennych znajomości. Wszyscy uczestnicy wydarzenia znakomicie się prezentowali. Gratulujemy!

prof. dr Beata Sobocińska, nauczyciel biologii i opiekun naukowy naszych uczniów