3B NA DNIU OTWARTYCH DRZWI W KRAKOWSKIEJ WYŻSZEJ SZKOLE PROMOCJI ZDROWIA

Uczniowie klasy 3b mieli okazję odbyć warsztaty na stole anatomicznym Anatomage w KWSPZ. Wyprawa na ul. Lea zaowocowała niecodziennym doświadczeniem. Podczas tych fascynujących zajęć, prowadzonych przez mgr Łukasza Świerczyńskiego, uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję zgłębić tajemnice struktury ludzkiego ciała. Pod fachowym nadzorem doświadczonego fizjoterapeuty, eksplorowali rozmaite obszary anatomiczne, analizowali poszczególne struktury anatomiczne, a także analizowali ich funkcje i relacje. To praktyczne doświadczenie pozwoliło na lepsze poznanie budowy organizmu ludzkiego, a uczestnicy mogli bezpośrednio obserwować, dotykać i badać struktury anatomiczne na specjalnie do tego przystosowanym stole anatomicznym. Równocześnie ochotnicy – sportowcy, mieli możliwość przekonania się o symetrycznym działaniu swojego organizmu. Uzupełnieniem tego wydarzenia były zajęcia teoretyczno-praktyczne związane z funkcjonowaniem układu krążenia. Tam młodzież wykonywała ćwiczenia z fizjologii człowieka: osłuchiwała tony serca, badała tętno metodą palpacyjną i wykonywała pomiar ciśnienia tętniczego krwi metodą osłuchową. Nikt nie chciał opuszczać sali ćwiczeniowej:)

prof. dr Beata Sobocińska