W ubiegły piątek (5.01.2018) w klasie 3A odbyła się prezentacja Tyndall Rounsefell z USA, Colorado, Glenwood Springs oraz Stephie Suarez z Navoja z Meksyku. Mają po 17 lat. Uczestniczą one w rocznej wymianie Rotary Youth Exchange 2017/2018. Opowiedziały nam o kulturze, tradycjach, geografii swoich krajów oraz na czym polega wymiana z Rotary. Uczestnicy wyjeżdżają z kraju, aby przez rok mieszkać z polską rodziną i chodzić tu do szkoły, aby poznać naszą kulturę, tradycję i język. Biorą udział w wycieczkach organizowanych przez klub Rotary Polska. W naszym kraju jest obecnie ok. 70 studentów wymiany. Klasa słuchała z ogromnym zainteresowaniem. Kilka osób nawet zadeklarowało chęć uczestnictwa w takiej wymianie.

Monika Kasprzycka