31 października mieliśmy przyjemność gościć w XLII LO wiceprezydenta Krakowa p. Andrzeja Kuliga, który wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta Krakowa: p. Mateuszem Płonką – dyrektorem Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia, p. Pauliną Świątek-Wtorkiewicz – kierowniczką Referatu ds. Młodzieży oraz p. Justyną Ożóg – koordynatorką Szkolnego Budżetu Obywatelskiego, podsumował III edycję Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. W roku szkolnym 2022/2023 w SzBO w Krakowie włączyły się 34 szkoły ponadpodstawowe i ponad 9 tysięcy uczniów, wybrano do realizacji 93 projekty [zobacz]

W spotkaniu wzięli udział: dyrektor szkoły p. dr Paweł Cząstka, opiekunowie projektów p. Karolina Stasińska, p. Anna Manczyk i p. Małgorzata Juszczyk oraz nasi uczniowie na czele z Anitą Bałuką z kl. 3A – przewodniczącą SU XLII LO oraz  Młodzieżowym Ambasadorem Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Wspólnie, spacerując po szkolnych korytarzach, oglądaliśmy zrealizowane w szkole projekty oraz przygotowany na tę okazję filmik. Z radością opowiadaliśmy o realizacji poszczególnych wyzwań. Szczególny zachwyt wśród przedstawicieli UMK wzbudziła palma i leżaki wokół niej na szkolnym podwórku oraz elektroniczne dzwonki. Mieliśmy też okazję porozmawiać o planach związanych z kolejną edycją SzBO i opowiedzieć Panu Prezydentowi o naszej szkole. Na koniec wydarzenia Pan Dyrektor wręczył gościom pamiątkowe dyplomy i zaprosił do częstszego odwiedzania XLII LO.

Takie wydarzenie bardzo motywuje i  inspiruje do podejmowania kolejnych inicjatyw. A te tuż przed nami. Informacje na temat tegorocznego Szkolnego Budżetu Obywatelskiego [zobacz].

Dziękujemy p. Karolinie Stasińskiej Stasińskiej koordynatorce SzBO w XLII LO za przygotowanie spotkania oraz naszej wspaniałej młodzieży za piękne reprezentowanie uczniów i promocję XLII LO.

O wydarzeniu przeczytamy również na stronie www.krakow.pl