Dyrekcja XLII LO serdecznie dziękuje Rodzicom i Nauczycielom, liczenie zebranym 28.11.2017 r., na spotkaniu z dr Martą Juza z  Wydziału Socjologii i Filozofii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Specjalnie dla społeczności naszej szkoły dr Juza wygłosiła wykład pt.: „Socjologiczny aspekt zagrożeń w sieci w kontekście uczniów”. Tematy, które zostały przedstawione przez prelegentkę, to m.in. Kim jest tubylca, a kim emigrant internetowy? Jak młodzież postrzega Internet? Jakie rodzaje zagrożeń niesie Sieć i jak młodzi ludzie na nie reagują? Czy Internet pomaga w nauce? Czy dorośli mogą skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom z Sieci?

Dziękujemy szkolnemu koordynatorowi spotkania p. psycholog Beacie Matkowskiej-Święs.

Paweł Cząstka