Od soboty w ramach rewizyty gościmy w naszej szkole 13 uczniów i 2 nauczycielki ze szkoły z Niemiec z Frankfurtu nad Menem.

W niedzielę odbyło się na podwórku szkolnym, przy grillu, oficjalne powitanie młodzieży. Były zajęcia integracyjne, wspólne tańce: polonez i belgijka.

Zespołowi szkolnemu dziękuję za muzykę.

Serdecznie dziękuję rodzicom za przygotowanie wspaniałego poczęstunku i przyjęcie uczniów z Niemiec do swoich domów.

Młodzież z XLII LO i ze szkoły z Niemiec wspólnie przez cały tydzień będzie pracować nad projektem o wielokulturowości Krakowa. W programie w dniach 14-21.09.2019 r. jest m.in. zwiedzanie Krakowa, Kazimierza, Muzeum Podziemia Rynku, Muzeum Schindlera, Kopalnia Soli w Wieliczce, Muzeum Auschwitz-Birkenau, warsztaty i zajęcia w szkole, wspólne lekcje, mecz siatkówki, gry miejskie.

Należy podkreślić, że projekt wymiany młodzieży jest w dużej mierze dofinansowany z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Paweł Cząstka