Zainspirowani akcją „Mikołaj w szpitalu” postanowiliśmy, wraz z opiekunami, że powtórzymy tę inicjatywę, tym razem z okazji Dnia Dziecka. Tuż po powrocie do szkoły, po nauczaniu zdalnym sekcja charytatywna Samorządu Uczniowskiego ogłosiła zbiórkę darów na rzecz Oddziału Neurochirurgii Dziecięcej w Prokocimiu. Dodatkowo uczniowie Emilia, Nikola, Szymon, Łukasz i Maks nagrali piosenkę, a Mikołaj, Bartek, Jakub, Tomek i Emilia zarejestrowali własną aranżację wierszy Jana Brzechwy. Ponadto Nikola i Julka upiekły babeczki, a Ewa z Krakowską Drużyną Harcerek „Arboretum” zrobiła mydełka. Ostatnim krokiem była zbiórka pieniędzy na terenie szkoły, w efekcie której zebrano 888,52 zł. Kwota ta została przeznaczona na zakupy w których wzięli udział Emilia z Krzysztofem. Kupione zostały kolorowe stoliki łazienkowe, taśmy samoprzylepne oraz specjalistyczny cyrkiel kabłąkowy. Wyposażona w prezenty ekipa w składzie Weronika, Emilia, Nikola, Ewa, Alicja, Emilia, Krzysztof, Łukasz i Szymon pod opieką nauczycielek udała się na odział, gdzie paczki zostały przekazane pani nauczycielce i pani oddziałowej. Z wielkim wzruszeniem dziękowały one całej społeczności szkolnej. Do darów została dołączona kartka z życzeniami i list od uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. W odpowiedzi otrzymaliśmy obrazek wykonany przez pacjentów oraz list dziękczynny, który w imieniu Zespołu Kliniki podpisał ordynator oddziału prof. dr hab. med. Stanisław Kwiatkowski.

Inicjatorką tej inicjatywy była p. Karolina Maniak-Górecka, która wraz z p. Dorotą Pławecką i p. Karoliną Stasińską koordynowała całym wydarzeniem. Pochwała należy się też Emilii Matłok, która z wielkim zaangażowaniem włączyła się w to przedsięwzięcie.

Bardzo dziękujemy uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za liczne dary i złożone datki. Kolejny raz dowiedliście, że można na Was liczyć.

Samorząd Uczniowski z opiekunami