Z SERCA DAR DZIEŃ DZIECKA W PROKOCIMIU

Jak zwykle z wielką radością zorganizowaliśmy dzień dziecka dla pacjentów z oddziałów: Transplantologii, Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń oraz Neurochirurgii Dziecięcej w Prokocimiu.

Przygotowania do tej inicjatywy rozpoczęliśmy w połowie maja. Dzięki współpracy i zaangażowaniu sekcji charytatywnej Samorządu Uczniowskiego odbyła się zbiórka darów i funduszy. Za zebraną kwotę 1130,99 gr – zakupiliśmy kolorowe stoliczki do szpitalnej świetlicy, pudełka, artykuły papiernicze i książeczki edukacyjne. Wśród darów znalazły się słodycze, kolorowanki, gry, puzzle i fantastyczny wózek spacerowy, który będzie służył do przewozu dzieci na zabiegi.

W czerwcowy poniedziałek stanęliśmy zwarci i gotowi przed drzwiami tegoż szpitala. Naładowani pozytywną energią i dobrymi chęciami wkroczyliśmy z naszymi Paniami i od razu zabraliśmy się do pracy. Mieliśmy listy pacjentów i specjalnie dla nich przygotowywaliśmy paczki. Były w nich książki, gry i słodycze. Tak uzbrojeni ruszyliśmy na poszczególne odziały. Rozeszliśmy się po różnych salach, gdzie rozmawiając z małymi pacjentami i ich rodzicami wnosiliśmy ogrom radości. Nasze przebrania wywoływały na twarzach uśmiech i sprawiały, że dzieci choć na moment zapominały o cierpieniu. Na koniec, nasze Panie poszły na Oddział Transplantologii, gdzie również obdarowały małych pacjentów upominkami. W czasie obecności w szpitalu spotkaliśmy się z Panem Ordynatorem prof. Stanisławem Kwiatkowskim, lekarzami, pielęgniarkami i obsługą. Z przyjemnością przekazaliśmy im list wspierający od Społeczności XLII LO. Pobyt w szpitalu był też dla nas okazją do poznania specyfiki pracy na oddziale.

Pełna emocji wizyta dobiegła końca, gdy z parkingu pomachaliśmy małym pacjentom z Oddziału Transplantologii, z którymi nie mogliśmy się zobaczyć. Cudownie było Was odwiedzić. Po naszej wizycie pozostały zdjęcia. Sami zobaczcie.

Dziękujemy Pani Kasi ze szpitala za umożliwienie spotkania i pomoc w doborze prezentów oraz Paniom nauczycielkom: Karolinie Maniak-Góreckiej, Dorocie Pławeckiej i Karolinie Stasińskiej za pomoc w organizacji akcji.

Uczniowie XLII LO wraz z opiekunami