Szanowni Profesorowie i Rodzice,
Drodzy Uczniowie,

dzisiejszy radosny dzień zakończenia Roku szkolnego 2021/2022, niech będzie okazją do wspomnień tego, co w ostatnich 10 miesiącach było dobre i próbą zapomnienia tego, co było niemiłe.

Mijający rok był szczególny, bo wracaliśmy do szkoły po czasie pandemii, jeszcze w reżimie sanitarnym, w różnej kondycji psycho-fizycznej. Na nowo musieliśmy się integrować i poznawać. Następnie w grudniu i styczniu na 6 dni kolejny raz doświadczaliśmy zdalnego nauczania. 24 lutego 2022 r. rozpoczęła się straszliwa i niewyobrażalna wojna. Jako społeczność XLII LO zachowaliśmy się jak trzeba, wspierając naszych szkolnych kolegów z Ukrainy, organizując wielokrotnie pomoc dla uchodźców, a także pięknie zaopiekowaliśmy się kilkunastoma rówieśnikami z Ukrainy, którzy zostali zapisani do naszej szkoły po 24 lutym. Najwspanialszą wartością człowieka jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Dzięki takiej postawie jest w nas ogromna nadzieja na lepsze jutro i lepszy świat.

Wraz z klasami maturalnymi promocję uzyskało ponad 500 uczniów, w tym 109 uczniów otrzymało promocję z wyróżnieniem i świadectwo z biało-czerwonym paskiem. Serdecznie gratulujemy!

Życzę wszystkim tworzącym społeczność XLII LO udanych, spokojnych i szczęśliwych wakacji.

Drodzy Uczniowie wypoczywajcie odpowiedzialnie, pamiętajcie o przepisach BHP i prawa.

Bądźcie dobrymi ludźmi!

Do zobaczenia za 2 miesiące. Wracajcie do nas cali i zdrowi! Naładowani optymizmem i energią do pracy i nauki.

Rok szkolny 2021/2022 uważam za oficjalnie zakończony!

dr Paweł Cząstka, dyrektor XLII LO