Szanowani Nauczyciele i Rodzice, Drodzy Uczniowie,

już ponad tydzień znajdujemy się w wyjątkowej sytuacji edukacyjno-wychowawczej, na którą niestety nie mamy wpływu.

W najbliższych dniach/godzinach ma ukazać się rozporządzenie Ministra Edukacji dot. dalszych działań związanych z nauczaniem na odległość, realizacja podstawy programowej oraz oceniania. O jego wytycznych będę informował Państwa na bieżąco.

Zdalne nauczanie zostało dzisiaj przedłużone do Świąt Wielkanocnych. Szkoły nadal będą zamknięte.

Drodzy Uczniowie, mam nadzieję, że znajdujecie motywację do pracy i nauki w domu, że macie dostęp do komputera i chętnie korzystacie z komunikatorów internetowych, że macie czas na współpracę z Waszymi nauczycielami.

Przypominam i proszę Was abyście w związku z wirusem pamiętali o odpowiedzialności za siebie i innych oraz stosowali się do zaleceń Sanepidu i Ministerstwa Zdrowia, czyli m.in. ograniczali do minimum wychodzenie z domu i spotykanie się w innymi, przestrzegali higieny.

Terminy matur, jak zgodnie podaje MEN i CKE odbędą się zgodnie z terminem.

W razie pytań, problemów proszę piszcie do Waszych nauczycieli, wychowawców, dyrekcji.

Jeśli ktoś z Rodziców czy Uczniów zapomniał/zgubił login i hasło do Librusa, to proszę o napisanie e-maila z informacją o tym na adres szkoły lo42@lo42krakow.pl

Życzę zdrowia i siły na kolejne dni !!!

dr Paweł Cząstka, dyrektor XLII LO