Z wielką radością informujemy, że nasza uczennica i tegoroczna maturzystka Julia Kuliś z kl. 3e została laureatem w XXVII edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”. Julia została doceniona za swoją wieloletnią pracę wolontariacką i społeczną, która prowadziła głównie w ramach Rady Wolontariatu i sekcji Samorządu Uczniowskiego w XLII LO. Zauważanie potrzeb drugiego człowieka wymaga wrażliwości, empatii i szacunku dla uniwersalnych wartości dobra, piękna i prawdy. Te cechy zdecydowały o włączeniu Julii w grono Wspaniałych. Jesteśmy bardzo dumni z naszej uczennicy i serdecznie jej gratulujemy.

Podsumowując skromnie chcemy powiedzieć, że tak wspaniali i wartościowi uczniowie jak Julia, stanowią wielką siłę i inspirację do działania na rzecz kolegów, koleżanek, ludzi potrzebujących oraz – co równie ważne – wartościowego i permanentnego rozwoju naszego Liceum.

prof. Dorota Pławecka