W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła włączyła się w akcję „Ciacho za ciacho” organizowaną przez grupę charytatywną „Szpunt” działającą przy kościele ojców Dominikanów w Krakowie.

Celem przedsięwzięcia było zebranie książek, które później zostały wystawione na kiermaszu świątecznym. Zbiórka miała miejsce w bibliotece szkolnej naszego liceum. Uczniowie przynosili publikacje z różnych dziedzin, począwszy od zagadnień kulinarnych po wojenne. Spora ilość zebranych książek świadczy o ogromnym sercu i empatii naszych dzieci.

Kulminacja projektu miała miejsce 17 grudnia na krużgankach kościoła, gdzie oprócz woluminów można było zakupić maskotki, filmy i ciasta upieczone specjalnie na tę okazję. Zorganizowana została także kawiarenka w której wolontariusze udzielali wszelkich informacji o swojej pracy i możliwościach świadczenia pomocy.

Studenci ze „Szpuntu” – związani są z Dominikańskim Duszpasterstwem Akademickim „Beczka” i już od lat organizują przedsięwzięcia charytatywne. Tym razem dochód z akcji „Ciacho za ciacho” przeznaczono na budowę domu dla niepełnosprawnych w podkrakowskich Bronowicach.

Bardzo radzi i dumni jesteśmy, że mogliśmy przyłączyć się do tej szlachetnej inicjatywy.