26 marca 2019 r. klasa 1A o profilu ekonomicznym wzięła udział w akcji edukacyjnej dotyczącej przedsiębiorczości społecznej organizowanej przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Podczas warsztatów w ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości uczniowie uczestniczyli w rozgrywkach Chłopskiej Szkoły Biznesu oraz Chłopskiej Ekonomii Społecznej.

Gra Chłopska Szkoła w innowacyjny sposób przybliżyła uczniom wiedzę dotyczącą mechanizmów wolnego rynku. Podczas kilkudziesięciominutowych rozgrywek gracze równocześnie produkowali, handlowali między sobą i prowadzili wyprawy handlowe w różne zakątki Europy. Rozgrywka opierała  się na  decyzjach uczestników grających w dwuosobowych spółkach handlowych. Zajęcia z podstaw przedsiębiorczości zamieniły się w negocjacje handlowe, poszukiwania konkretnych towarów oraz ich nabywców. Gracze podczas wypraw handlowych zwiększali swoje zasoby finansowe. Druga część rozgrywek była zdecydowanie trudniejsza, gdyż oprócz produkowania, handlowania swoimi towarami, wyprawami handlowymi musieli wspierać organizacje pożytku publicznego. Zaangażowanie wszystkich uczestników było bardzo duże, niektórzy zapomnieli, że to gra.

Zwycięzcami gry zostali Sebastian Klik oraz Mikołaj Mus, którzy wsparli aż kilka organizacji pożytku publicznego i jeszcze zgromadzili majątek w spółce. To właśnie oni będą reprezentować szkołę podczas finału gry w Krakowie pod koniec kwietnia, gdzie zmierzą się z finalistami szkół z całego województwa.

Gratulujemy!!!

prof. Anna Manczyk