Znowu mieliśmy przyjemność być w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Tym razem z okazji Tygodnia Przedsiębiorczości zostaliśmy zaproszeni do udziału w grze pt. „Chłopska Szkoła Biznesu”. Rozgrywkę poprzedziło zwiedzanie Czytelni zbiorów o Krakowie i Małopolsce. Mogliśmy tam podziwiać zebrane monografie, czasopisma, mapy i informatory z podkrakowskich miejscowości.

Chłopska Szkoła Biznesu to planszowa gra ekonomiczna, która jest symulacją mechanizmów wolnego rynku. Można na nim obserwować takie zjawiska jak podaż, popyt, spółka handlowa, cena, koszty produkcji, negocjacje handlowe i wiele innych. Nawiązuje ona do działalności produkcyjnej i handlowej rzemieślników z tkackiego ośrodka andrychowskiego w XVIII wieku.

Bardzo nam się podobała taka praktyczna lekcja przedsiębiorczości, która osadzona w historycznym czasie jest dla nas młodych wciąż aktualnym drogowskazem współczesnego rynku.

prof. Karolina Stasińska