XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO  KONKURSU  PIĘKNEGO  CZYTANIA

Rozdanie nagród w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Było uroczyście, pięknie i niezmiernie miło. A my przypominamy i zapraszamy do oglądnięcia galerii.

Nasza szkoła jest w czołówce jeśli chodzi o piękne czytanie. Już od lat nasi uczniowie startują i wygrywają ten znany małopolski konkurs. Tym razem uczennica Adrianna Lipińska zdobyła tytuł Wicemistrza w kategorii szkół gimnazjalnych. Jury doceniło ją za „doskonałą interpretację tekstu gwarowego, umiejętność przyciągania uwagi odbiorcy i komunikatywność”. Przesłuchania na etapie szkolnym odbyły się 5 lutego, a dalsze eliminacje miały miejsce 6 marca w WBP. W konkursie wzięło udział 360 uczniów z 121 szkół z terenu województwa małopolskiego.

Organizatorami XII Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania są Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich-Odział w Krakowie oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. Honorowy patronat objęli: Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa, Barbara Nowak Małopolski Kurator Oświaty i Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego.

Gratulujemy serdecznie 😉

prof. Karolina Stasińska