Obchody Święta Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole (13.10.2017)

Z okazji powołania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego ministerstwa oświaty na świecie, po ślubowaniu klas pierwszych liceum, dyrektor szkoły Paweł Cząstka zaprosił gości, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców na krótkie przedstawienie przygotowane specjalnie dla nich. Za sprawą Rady Rodziców, a szczególnie p. Klementyny Górki wystąpiła dla nas Grupa Estradowa Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie. Czternastoosobowy zespół taneczno-wokalny pod kierownictwem p. reżyser Anny Bugajskiej przedstawił piosenki z dwudziestolecia międzywojennego. Mogliśmy zanurzyć się w historii tamtych czasów i zarazem świetnie się przy tym bawić.

Po występie Samorząd Uczniowski złożył wszystkim nauczycielom życzenia i wręczył każdemu piękną czerwoną różę.

Kończąc oficjalne uroczystości dyrektor podziękował zebranym rodzicom za pomoc przy organizowaniu XLII Liceum Ogólnokształcącego. Przywołał imiona i nazwiska nauczycieli, którzy odeszli z naszej szkoły w ostatnim roku szkolnym, dziękując im za wspaniałe lata pracy przy Studenckiej 13. Kierując zaś swe życzenia do nauczycieli powiedział:

Szanowni Nauczyciele, z okazji dzisiejszego święta, chciałbym życzyć nam wszystkim siły, życzliwości i energii na co dzień. Jako nauczyciele XLII Liceum Ogólnokształcącego, świadomi swojej misji i powołania, zawsze miejmy czas dla naszych uczniów. Wspierajmy ich w dążeniu do odkrywania ideałów piękna, dobra i prawdy. Niech praca przy Studenckiej 13 zawsze daje nam poczucie satysfakcji i zawodowego spełnienia. Niech przynosi sukcesy w edukowaniu i wychowywaniu naszej młodzieży. Wszystkiego DOBREGO!

Można powiedzieć, że dopełnieniem obchodów uroczystości Dnia Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole, było rozkrojenie tortu z logo szkoły, ofiarowanego dla nauczycieli od Rady Rodziców.