Szanowni Maturzyści, Absolwenci XLII LO

Dziś nadszedł czas pożegnania, które uroczyście miało odbyć się w szkole…

Jako dyrektor XLII LO, z wielką dumą i radością mogłem 3 lata temu rozpocząć z Wami bezprecedensowe w dziejach szkoły przy Studenckiej 13 wydarzenie, które zapoczątkowało piękną tradycję naszego Liceum! Wówczas powiedziałem Wam, że czeka Was w naszej szkole ciężka praca i nauka – per aspera ad astra (przez trudy, cierpienia do gwiazd). Wszyscy dzisiaj możemy powiedzieć, że rzeczywiście tak było. Warto tu podkreślić rolę Profesorów, Wychowawców, którzy od Was ciągle wymagali uczenia się, chodzenia do szkoły, pomagania sobie nawzajem! Bądźcie im wdzięczni za te ich drogowskazy w dziedzinie nauki i w sprawach życiowych.

Każdego dnia jako wspólnota szkolna XLII LO stawaliście się dojrzalsi, poważniejsi. Wspólnie uczyliśmy się, jak współpracować, jak być dobrym człowiekiem, jak rozwiązywać problemy i radzić sobie z dorosłością.

Przed Wami dwa najważniejsze egzaminy w życiu – ten formalny jakim jest matura oraz ten mniej formalny, który będziecie musieli zdawać każdego dnia jako ludzie, obywatele Polski, Europy i świata. Ufamy, że wartości humanistyczne ukształtowane w XLII LO pozwolą Wam zawsze zachować się „jak trzeba”. Niech pozytywne emocje i dobry humor z balu studniówkowego rozładują napięcie i stres przed maturą! Wraz z Gronem Pedagogicznym życzymy Wam zdania matury jak najlepiej!

Pamiętajcie o swoim Liceum, bądźcie dumni z tego, że jesteście absolwentami XLII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Krakowie!

Do zobaczenia podczas matur !!!

Jeśli będziecie potrzebować konsultacji w sprawach związanych z nauką i przygotowywaniem się do matury, śmiało piszcie do Waszych Profesorów, którzy z pewnością Wam pomogą!

dr Paweł Cząstka, dyrektor XLII LO