W lutym drugoklasiści uczestniczyli w mini wykładach dotyczących studiów za granicą. Były one prowadzone przez pracowników Elab Educatin Laboratory, czyli firmę która zajmuje się rekrutacją na zagraniczne uczelnie. Młodzież poznała warunki przyjęć oraz formy realizacji programów nauczania jakie proponują najlepsze uczelnie na świecie. Istotną sprawą, która wzbudzała dużo emocji, były wymagania, które stawiają uniwersytety przed swoimi kandydatami. Bardzo ciekawym np. okazał się fakt prezentacji swoich ocen z całego okresu szkoły średniej, albo konieczność napisania eseju. Udokumentowana praca na rzecz innych również jest brana pod uwagę i ma niebagatelne znaczenie przy aplikowaniu na europejskie uczelnie.

Wykłady, które prowadzone były w luźnej konwencji umożliwiały pisanie na czacie i dyskusję. Młodzi prowadzący zachęcali do zadawania pytań i konwersacji. Poruszone zostały kwestie przyszłości, które dla uczniów w tym wieku mają ogromne znaczenie.

Warto dodać, że inicjatorem tych wykładów był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Karoliną Stasińską