W ostatni weekend (3-4 marca) grupa szesnastu uczniów wzięła udział w Zimowym Rajdzie SKT nr 9. Członkowie Szkolnego Koła Turystycznego udali się w Beskid Makowski z chęcią zdobycia Lubomira 904 m n.p.m., uznawanego za jeden ze szczytów należących do Korony Gór Polski.

Mimo niskiej temperatury, nastroje w grupie były radosne, a pozytywne nastawienie uczestników wspomagało pięknie świecące słońce, które mogliśmy oglądać przez teleskop w Obserwatorium Astronomicznym. Odwiedzając tę placówkę badawczą dowiedzieliśmy się jak współcześnie wygląda praca astronoma i weszliśmy do kopuły, z której powadzi się obserwację nieba. Po wizycie w obserwatorium wróciliśmy do schroniska PTTK na Kudłaczach, gdzie Państwo Knofliczkowie przygotowali dla nas pyszny obiad. Wieczór w schronisku upłynął na rozmowach i grze w makao. Rankiem ruszyliśmy szlakiem w kierunku Myślenic, skąd w godzinach popołudniowych wróciliśmy do Krakowa.  Rajd zorganizował Pan  Marcin Sondej, który jest Przewodnikiem Beskidzkim, a w opiece nad uczniami wspomagała go Pani Agnieszka Kluska.