3 marca uczniowie klasy IA wzięli udział w zaproponowanych przez wydział dziennikarski Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II spotkaniach z pracownikami naukowymi oraz studentami w ramach dni otwartych uczelni.

Formuła spotkań była niezwykle ciekawa. Zamiast wykładów zaplanowano ćwiczenia ze specjalistami od mediów społecznościowych (niezwykła okazja zobaczenia największego w Małopolsce drona), fotografii, grafiki komputerowej, filmu i radia. Pasja, z jaką opowiadali o swojej pracy, oraz pokaz jej efektów sprawiły, że niektórzy licealiści zadali sobie pytanie „ A może by tak na dziennikarstwo?”

Wyjście na UPJPII, to ważny krok w kierunku poznawania możliwości dalszej edukacji i rozwoju oraz kształtowania swojej przyszłości.