W dniu 8 listopada, w ramach projektu „Afirmacja Zdrowia”, w naszym liceum gościliśmy studentki Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia: p. Monikę Malinowską i p. Agnieszkę Sabat oraz wizażystkę p. Dominikę Gąstoł-Szczerbowską reprezentującą firmę INGLOT.

Celem wizyty były warsztaty z zakresu pielęgnacji skóry twarzy i wizażu. Uczennice klas trzecich miały okazję uzyskać informację jak dbać o młodą skórę oraz czy makijaż w tym wieku jest dobrym rozwiązaniem. Wizażystka p. Dominika zaprezentowała dziewczętom sposób wykonania delikatnego makijażu oraz doradzała jak dobierać kosmetyki do pielęgnacji skóry i podkreślenia urody.

Mamy nadzieję, że mądra edukacja pomoże naszym uczennicom wyglądać pięknie i zdrowo, nie rezygnując z naturalności. Wiek dorastania niesie ze sobą duże trudności związane z akceptacją m.in. swojego wyglądu – liczymy, że spotkanie warsztatowe będzie cenną wskazówką do tego, jak podnieść swoją samoocenę nie tracąc młodzieńczej urody i wdzięku.

Serdecznie dziękujemy Paniom za warsztaty a naszym Uczennicom za udział.

Katarzyna Sieniawska