W odpowiedzi na zapotrzebowanie młodzieży dotyczące możliwości wypicia czegoś ciepłego na przerwach, członkowie Samorządu Uczniowskiego napisali projekt „Kącik Herbaciany”. Został on zaakceptowany przez ekspertów i sfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków w ramach Programu Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak („Samorząd Uczniowski w Akcji”), którego operatorem jest Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie.

Dzięki otrzymanym środkom zakupiono nowy czajnik, dzbanek, termos, tacki, różne rodzaje herbat, cukier i syropy. Małą niespodzianką okazała się też gra UBONGO, która uatrakcyjni uczniom czas spędzony w bibliotece przy herbacie.

Uroczyste otwarcie nastąpiło 20 grudnia 2022 r. na długiej przerwie. Szkolną bibliotekę odwiedziło wielu gości. Było przecięcie wstęgi, przepyszne ciasto i różne rodzaje herbat. Wydarzenie to zostało rozreklamowane w mediach społecznościowych i za pośrednictwem szkolnego radiowęzła. Kącik zaszczycili swoją obecnością także nauczyciele.

mgr Karolina Stasińska, opiekunka SU