Konkurs na prezentacje esejów dotyczących demokracji

W czwartek 9 stycznia 2020, o godzinie 16:30 dziewięcioro uczniów naszej szkoły w krótkich wystąpieniach zaprezentowało swoje eseje w języku angielskim na temat potrzeby poszanowania demokracji i rządów prawa. Prezentacje były jednym z wielu zadań realizowanych w ramach programu Erasmus+ zatytułowanego „Educating the democratic citizens of tomorrow”. Za każde zrealizowane zadanie uczestnicy projektu otrzymują punkty umożliwiające im udział w mobilnościach programu Erasmus+.

W wyniku przeprowadzanych kwalifikacji i po podliczeniu punktów uzyskanych przez uczniów, komisja w składzie Urszula Kogut, Dorota Ślęzak i Wojciech Wardęga wytypowała delegację uczniów, którzy zaprezentują naszą szkołę podczas mobilności do Grecji zaplanowanej w terminie od 8 marca do 14 marca 2020r.
Po podliczeniu punktów uzyskanych przez uczestników projektu, XLII Liceum Ogólnokształcące prezentować będą następujący uczniowie:

Gabriela Puchała
Natalia Radwańska
Piotr Mróz
Jakub Litwicki
Wioletta Jarek

Gratulujemy wyników i czekamy na Waszą relację z wyjazdu.

prof. Urszula Kogut, prof. Dorota Ślęzak