Jak co roku Samorząd Uczniowski zaangażował się w liczne świąteczne akcje charytatywne. Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Sursum Corda z Nowego Sącza, organizując sprzedaż kartek świątecznych, z których dochód został przeznaczony na pomoc chorym dzieciom, podopiecznym Fundacji.

Wzorem lat ubiegłych zorganizowaliśmy zbiórkę dla Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami znaną jako Gwiazdka dla zwierzaka. Zebraną karmę dla psów i kotów przekażemy Towarzystwu po Świętach Bożego Narodzenia.

Włączyliśmy się także w kolejną edycję Szlachetnej Paczki. Wspólnymi siłami uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników administracji udało się przygotować Paczki dla dwóch rodzin w potrzebie.

Do 2 stycznia 2018 r. trwa zbiórka pieniędzy Góra Grosza, z której dochód będzie przeznaczony na pomoc dla domów dziecka w całej Polsce.

Zaraz po Nowym Roku ruszamy z koleją akcją „Opatrunek na ratunek, w ramach corocznej współpracy z poznańską Fundacją Redemptoris Missio. Będzie to zbiórka opatrunków, strzykawek, rękawiczek jednorazowych i bandaży na rzecz najbiedniejszych krajów świata. Akcja potrwa do 15 stycznia.

Dorota Pławecka