WYJAZD NA KURS JĘZYKOWY DO HISZPANII

Przełom maja i czerwca jest u nas w szkole bogaty w rozmaite wycieczki. W tym czasie odbył się także wyjazd na kurs językowy do Hiszpanii. Była to pierwsza tego typu inicjatywa.

Pierwszego czerwca wszyscy grzecznie stawiliśmy się na lotnisku w Balicach, by odlecieć do Sewilli. Byliśmy nieco stremowani i podekscytowani, bo oto niektórzy z nas po raz pierwszy mieli przejść odprawę i odlecieć w przestworza. Wszystko się udało i już po trzech godzinach lotu byliśmy na miejscu. Tam czekała na nas przedstawicielka szkoły Decanto Community, p. Monika Przysiecka, która zorganizowała dla nas transfer do Kadyksu. Na miejscu czekały na nas rodziny, które zabrały nas do domu. W niedzielę poszliśmy na spacer po mieście, które po prostu nas zauroczyło, a widoki wprost zapierały nam dech w piersiach. Po południu zaplanowano bliskie spotkanie z Oceanem Atlantyckim, czyli plażowanie.

Od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9 do 13 mieliśmy zajęcia w szkole językowej CLIC-International House. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i mieliśmy lekcje stacjonarnie i w terenie. Były gry zabawy i wykłady. Po południami braliśmy udział w dodatkowych zajęciach zorganizowanych przez szkołę. Były lekcje surfingu, flamenco, wycieczki edukacyjne i rowerowe, opalanie i spacery po plaży do późna. Nasz czas został zagospodarowany doskonale, w zasadzie otaczał nas hiszpański, rano szkoła, po południu dodatkowe zajęcia i dodatkowo mieszkaliśmy u rodzin, które nie umiały mówić po angielsku ani tym bardziej po polsku. Mieliśmy też okazję spróbować prawdziwego hiszpańskiego jedzenia. W menu andaluzyjskiej rodziny znalazły się: paella, gazpacho, fabada oraz przekąski typu tapas.

To był rewelacyjny czas i cudowne miejsce. Będziemy bardzo tęsknić i wspaniale wspominać. Dziękujemy bardzo p. Karolinie Stasińskiej i p. Agnieszce Kosydar, które opiekowały się nami podczas wyjazdu.

Wasz Kronikarz